Jak pečovat o nádoby

Celý výrobek i povrchová úprava nádob jsou z přírodních produktů. Pokud tedy budete zakoupené výrobky používat pro horké nápoje a potraviny, doporučujeme před prvním použitím nalít do každé nádoby horkou (ne vroucí!) vodu, nechat ji vystydnout a po slití vody vše vytřít do sucha. Jinak vosky mírně ovlivňují chuť teplých jídel a nápojů.

Na mytí určitě nepoužívejte saponáty a myčku (pouze v případě, že je to nutné). Po umytí je pak vždy lepší nádoby otřít do sucha.

Dřevěné nádobí není dobré nechat ležet ve vodě nebo na přímém slunci, ani ho vystavovat velkým teplotním výkyvům nebo nepřiměřenému teplu. Vadí mu působení chemikálií a je nevhodné ho drhnout drátěnkou na nádobí a podobnými mechanickými prostředky, stejně jako v něm ohřívat jídlo v mikrovlnné troubě. Do picích ani jídelních nádob nedoporučujeme vlévat vroucí tekutiny (např. z rychlovarné konvice).

Nádobí naopak prospívá, když jej během roku (podle častosti používání) přetřete kouskem látky, namočeném ve stolním oleji a potom znovu otřete do sucha.

Zpět do obchodu