Velké misky

HLUBOKÁ MISKA, která reprezentuje kategorii velkých misek, je o něco větší a objemnější než ostatní misky a proto si vysloužila pracovní název Hamounek. Záleží jen na Vás, co budete chtít dovnitř uložit, ale vždy si můžete být jistí, že toho nebude málo. Miska tvarově i velikostí odpovídá nálezům ze středověké Plzně a představuje univerzální nádobu, kterou lze použít jak pro pokrmy, tak i pro nápoje. Navíc je to praktická a objemná nádoba, která mohla dobře posloužit jako pracovní nádoba pro celou řadu středověkých řemeslníků a prodejců. K čemu se bude hodit Vám?
Misky jsou ručně vyrobeny metodou štípání smrkového dřeva stejně jako ostatní misky a se vší krásou na nich vynikne struktura leštěného dřeva. Po obvodu jsou staženy dvěma nebo více vrbovými objímkami, které plní stejnou funkci jako obruče na dřevěných sudech. 
 
Hluboká miska
850 Kč

Ručně vyráběná hluboká objemná miska podle plzeňského nálezu z 15. století s výraznou strukturou smrkového dřeva stažená jednou nebo více objímkami z vrbového proutí. Spodní...

Kód: 144
1 položek celkem